МЕМОРІАЛЬНИЙ БУДИНОК-МУЗЕЙ Ф. Ф. МАНАЙЛА


 
МЕМОРІАЛЬНИЙ БУДИНОК-МУЗЕЙ Ф. Ф. МАНАЙЛА
Музей працює: з 9.00 до 17.00 год., без перерви
Вихідні: неділя, понеділок
вул. Другетів, 74, м. Ужгород, 88000
тел. + 380 (3122) 32595У меморіальних та експозиційних приміщеннях зібрані особисті речі, документальні матеріали, велика кількість художніх творів, які знайомлять глядача з творчістю відомого майстра пензля.

9 лютого 1981 року в м. Ужгороді відкрито меморіальний музей видатного українського художника, Федора Федоровича Манайла (1910-1978).

Фонди музею нараховують близько 2000 експонатів, серед них твори живопису та графіки, ескізи до оформлення книжок, експонати монументального та декоративно-прикладного мистецтва, велика кількість документів з особистого архіву митця.
Постійні експозиції:
- меморіальні кімнати — майстерня, гостинна;
- експозиційні зали.

Сонячне мистецтво живопису митця — це мальовнича візитна картка рідних Карпат з їхніми піднебесними вершинами, із своєрідним укладом життя і побуту, звичаїв, фольклору, вірувань працьовитих закарпатців. Світ образів Манайла — відгомін його душі, переданий чаром барв, неймовірною гармонією відчуття краси людини і краси рідного краю.

Творча спадщина Манайла широка та різноманітна: живопис, графіка, декорації, монументалістика, книжкова графіка. Художник театру, кіно, сцени — він скрізь виявив блискуче володіння технікою та специфікою різних видів мистецтва. Манайло — жива піввікова історія нашого краю. Усе, чим жило в минулому і живе в сучасному Закарпаття, хвилювало його, захоплювало і знаходило своє відображення у його багатій творчості. Майже ніхто із закарпатських художників не сягав таких потаємних глибин народного життя, не піднімався до таких висот народного духу, як Федір Манайло. Тверезий, десь навіть жорстокий реаліст, він був безоглядно вірний правді життя.

У творчості художника відображено чи не все ХХ століття — складна, неоднозначна, суперечлива епоха.

З моменту відкриття і по сьогоднішній день музей приймає відвідувачів з різних куточків світу і вже став своєрідною базою естетичного виховання молоді, центром культурного життя нашого краю. В музеї організовуються цікаві зустрічі з творчою інтелігенцією, школярами та студентами, відбуваються концерти камерної та народної музики.

Експозиційні зали музею розширюються завдяки ряду пересувних виставок, які розкривають окремі аспекти творчості художника. Окрім живописних та графічних творів, часто експонуються виставки під назвою «Книжкова графіка» та «Декоративні різьблені диньки».

Перебуваючи в Ужгороді, не втратьте можливість відвідати цей унікальний культурний заклад.

 

ДОДАТКОВІ ЛІНКИ


 
 
 
РЕКЛАМА


НАШI ПАРТНЕРИ


     


Контакт - Про проект

CARPATHIAN GUIDE 2006-2018 © All rights reserved
CARPATHIAN GUIDE