БУРШТИНСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ВЕСЛУВАННЯ НА БАЙДАРКАХ І КАНОЕ.


 Перші успішні виступи бурштинських веслувальників пов'язані з тренером Володимиром Светачовим. Він приїхав у Бурштин на постійне проживання у 1965 р. і активно взявся за створення при завкомі Бурштинської ДРЕС секції веслування.

Через кілька років її було реорганізовано у юнацьку спортивну школу товариства "Авангард". У 1969 р. в Бурштині створюється ще одна школа веслування на байдарках і каное. Фінансувало її міністерство освіти УРСР. Тренерами школи товариства "Буревісник" працювали вихованці місцевої секції Е. Дриголенко (директор) і М. Пшегоцький.

Вже перші офіційні змагання з греблі на байдарках і каное на Бурштинському водосховищі, які відбулися в жовтні 1966 р. принесли великий успіх місцевим спортсменам. В чемпіонаті Івано- Франківської області тоді взяли участь збірні команди добровільних спортивних товариств "Авангард", "Динамо", "Буревісник" і "Спартак". Команда товариства "Авангард", що складалася переважно з гребців Бурштинської юнацької спортивної школи зайняла перше місце. Звання чемпіонів області серед жінок на байдарці одиночці завоювала Зінаїда Свєтачова, а на байдарці- двійці - першорозрядниці Світлана Пусенок та Софія Лончина. Серед чоловіків перше місце на" байдарці-двійці зайняли першорозрядники Євгеній Савчак і Михайло Пшегоцький. ' Через тиждень відбулися республіканські змагання серед команд тих же товариств. На голубих доріжках озера Наварія, що поблизу Львова зустрілися спортсмени зі Львова, Миколаєва, Бреста, Івано- Франківська та Бурштина. Чоловічій команді бурштинських веслувальників на цих змаганнях не пощастило, а от жінки завоювали нагороди і в індивідуальному, і в командному заліку. В заїзді байдарок-одиночок Валенетина Давидова зайняла третє місце. У заїзді байдарок-двійок Першорозрядниці Софія Лончина та Світлана Пусенок фінішували першими, випередивши на три екунди чемпіонів України минулого року. Найкращий результат показали бурштинські дівчата і в стафетному заїзді 4 х 500 метрів. Веслувальниці Світлана Пусенок, Софія Лончина, Ольга Іевицька та Валентина Давидова у фіналі випередили команду Миколаєва. 42 Незабаром прийшли спіхи й до веслувальників чоловіків. Переможцями на обласних, республіканських та союзних маганнях були бурштинці І. Білик, І. Бойчук, В. Глазков, Я. Громко, А. Джумагазієв, Я. Лехмінко, Л. Пшегоцький, Г. Савчак, А. Седий, Є. Смірнов.

З 1969 р. ДЮСШ профспілкового товариства очолював майстер спорту В. Ходінов, а з 1984 р. майстер спорту В. Маковій. Творчо організований наставниками навчальний процес, наполегливі гренування в кінці 70-х років привели тренерський колектив і вихованців школи до успіхів на республіканській і всесоюзній арені. У 1979 р. чемпіоном товариства "Авангард" став М. Вольман, у 1977, 1978, 1980, 1981 роках чемпіоном СРСР і призером міжнародних змагань - 1. Смеречанський. Золоту медаль на чемпіонаті світу серед юніорів у 1985 р. в Італії здобув В. Бендер. Чемпіоном товариства "Спартак" у 1984 р. став Віктор Гелетей. Вже у 90-х роках золоті медалі чемпіонату України здобували Михайло Адамів та Олег Крисюк. За високі результати Ігор Смеречанський був удостоєний звання майстра спорту міжнародного класу. Звання майстер спорту СРСР було присвоєно бурштинцям Станіславу Островському, Миколі Вольману, Володимиру Бендеру, Віктору Гелетею і Володимиру Кіщаку. Звання кандидата в майстри спорту України отримали Анатолій Боринець і Олександр Шевченко.

Колишні бурштинські веслувальники М. Пшегоцький, 3. Светачева та М. Вольман після закінчення виступів стали тренерами ДЮСШ, С. Батуманкоєв уже 24 роки тренує збірну команду Івано-Франківської області, а І. Смеречанський свого часу був тренером збірної України.

З початком економічної кризи настали важкі часи для спортсменів. Перестали надходити кошти для оновлення матеріальної бази, зменшився притік дітей, бажаючих займатися веслуванням. Але школа працювала і в ті важкі роки. Діяльну допомогу надав тренерам-ентузіастам обласний спорткомітет, за сприянням якого відкрито філіал Бурштинської школи з веслування на байдарках і каное в Івано-Франківську. На даний час у навчальному закладі займається 230 дітей і дорослих починаючи з 10 річного віку.

В зимовий період на Бурштинському водосховищі тренуються збірна України, а також представники команд міст Тернополя, Луцька, Ковеля та інших.

Із сучасних спортсменів найбільші надії подають Сергій Федунків, Олена Зілінська та Петро Ковальчук, які вже неодноразово перемагали на обласних змаганнях на кубок крайової ради товариства "Україна" і були призерами міжнародних турнірів. Непогані результати показують Роман Вирста, Михайло Олійник та Михайло Варницький. 43 У 2001 р. вихованець школи Микола Періг зайняв друге місце на міжнародному турнірі "Пам'ять" в Київі.

 

ДОДАТКОВІ ЛІНКИ


 
 
 
РЕКЛАМА


НАШI ПАРТНЕРИ


     


Контакт - Про проект

CARPATHIAN GUIDE 2006-2018 © All rights reserved
CARPATHIAN GUIDE