МІСТО ЯРЕМЧЕ - ДОВІДКА


 
Місто Яремче - довідка
Адреса Яремчанської міської ради:
78500, м.Яремча, вул.Свободи,266Яремча Івано-Франківської області віднесено до категорії міст обласного підпорядкування з включенням у межі міста таких населених пунктів: м.Яремча з мікрорайонами Ямна та Дора, смт.Ворохта, села Микуличин, Татарів, Яблуниця, Вороненко, Поляниця. На базі сіл утворені Микуличинська, Тататрівська, Яблуницька та Поляницька сільські ради, селища міського типу Ворохта - селищна рада. Тому територія м.Яремча з підпорядкованими населеними пунктами називається територією Яремчанської міської ради.

Територія міста становить - 65,34 тис.га, у тому числі землі сільськогосподарського призначення - 6,95 тис.га, виробничого та транспортного призначення - 0,31 тис.га, селитебна територія - 1,57 тис.га, водні території - 0,51 тис.га.

В місті проживає 23,7 тис.чоловік постійного населення.

Місто має налагоджений зв'язок (залізничний та автомобільний) з іншими містами України і закордону.

Місто Яремча наежить до зони бальнеологічних курортів України з чудовими лісовими ландшафтами, мисливськими угіддями та чистим гірським повітрям.

Основною річковою артерією міста є Прут. Витоки Пруту знаходяться при північних схилах Чорногори на висоті понад 1750м.

Основними лівими притоками Пруту є Прутець Яблуницький (16 км), Жонка, Кам'янка; правими - Пига (11 км), Прутець Чемегівський (21 км).

Дослідження проведені в 1979-1981 роках свідчать про те, що на території гірських і передгірських районів Івано-Франківської області і, зокрема, Яремчанської міської ради, є значні можливості для курортного лікування на базі мінеральних вод.

В районі санаторію-профілакторію "Яремче" знаходиться джерело мінеральної води, хімічний склад якої близький до "Моршинської".

Місто Яремча є одним з основних рекреаційних районів Карпатського регіону та України, який має статус курорту.

Кліматичні і географічні умви сприятливі для відпочинку і оздоровлення громадян. Створена потужна матеріально-технічна база рекреаційного обслуговування. Функціонує 5 турбаз, 13 закладів відпочинку, 11 санаторіїв, 6 оздоровчих таборів.

В місті функціонує Карпатський краєвий музей визвольних змагань.

У місті зареєстровано 18 громад, з них: Українсько греко-католицькі - 12, Українсько автокифально-православні - 3, Українсько-православні - 1, адвентисти сьомого дня - 1, і ЕХБ - 1.

Є 14 культових будівель, з них 12 являється власністю громад, ведеться будівництво нової церкви в місті Яремче.

На території Яремчанської міської ради зосереджено ряд пам’яток історії і культури загальнодержавного і місцевого значення. Цінними пам’ятками архітектури є церква Різдва Богородиці 18 століття у Ворохті, церква Пресвятої Троїці 17 століття у Микуличині, церква святого пророка Іллі в селі Дора 20 ст. Оригінальністю та високим художнім рівнем відзначаються споруди ряду рекреаційних об’єктів: база відпочинку “Карпати”, санаторій-профілакторій “Яремче”, ресторан “Гуцульщина”, ресторан - готель “Беркут”.

Через територію Яремчанської міської ради проходить залізнична дорога Львів-Івано-Франківськ-Рахів з відгалуженням в Делятині в сторону Коломиї, Чернівців. Довжина залізничних колій загального користування становить 50 км. Всі населені пункти мають залізничні зупинки.

Через територію прходить рейс на Румунію. Загальна довжина автомобільних доріг загального користування складає 87,5 км.

Яремче зв’язане з усіма населеними пунктами атобусним сполученням. Перевезення пасажирів здійснює автотранспортне підприємство міста Надвірна. Відкриті автобусні рейси між м.Яремче та Львовом, Чернівцями, Хмельницьким, Ужгородом, столицею м.Києвом.

 

ДОДАТКОВІ ЛІНКИ


 
 
 
РЕКЛАМА


НАШI ПАРТНЕРИ


     


Контакт - Про проект

CARPATHIAN GUIDE 2006-2018 © All rights reserved
CARPATHIAN GUIDE