КОСІВСЬКИЙ МУЗЕЙ - ВІДДІЛ КОЛОМИЙСЬКОГО МУЗЕЮ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ГУЦУЛЬЩИНИ ТА ПОКУТТЯ ІМ. Й. КОБРИНСЬКОГО


 В основу музею була закладена збірка творів народного мистецтва Є. Я. Сагайдачного (1886–1961) – відомого художника та мистецтвознавця, який 1946 року разом із дружиною приїхав до Косова і працював у місцевому училищі прикладного мистецтва. Майже весь свій вільний час він присвятив вивченню та збиранню творів народного мистецтва.

Музей розташований у будинку – пам’ятці архітектури кінця ХІХ – початку ХХ ст., який з самого початку належав єврейській громаді (так званий рабинів мур); після Другої Світової війни в ньому знаходилися різні державні установи, а з 1990 року – Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Експозиція музею знайомить з народним декоративно-ужитковим мистецтвом XIX–XX ст. Привертають увагу речі господарсько-побутового призначення – черпаки, коновки, пасківники, кептарі та кожухи, пояси-череси, свічники, глечики, які відрізняються вишуканими формами, оригінальним декоруванням та глибоким символічним змістом.

За матеріалами, підготовленими Г. Улюк у рамках участі в Програмі підтримки музейних працівників 2005–2006 рр. Міжнародного фонду «Україна 3000».

 

ДОДАТКОВІ ЛІНКИ


 
 
 
РЕКЛАМА


НАШI ПАРТНЕРИ


     


Контакт - Про проект

CARPATHIAN GUIDE 2006-2018 © All rights reserved
CARPATHIAN GUIDE