КОЛОМИЙСЬКИЙ МУЗЕЙ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ГУЦУЛЬЩИНИ І ПОКУТТЯ ІМ.Й.КОБРИНСЬКОГО


 
Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім.Й.Кобринського
78200, м. Коломия, вул. Театральна, 25.
Тел.: (03433) 2-39-12.Колекції музею нині нараховують близько 30 тис. експонатів, які ведуть власний часовий відлік ще з Трипільської культури. В експозиції музею подані всі види декоративно-прикладного мистецтва.

Чільне місце серед них посідають різноманітні зразки різьби по дереву, якими прикрашали культові споруди й помешкання, архітектурні деталі та меблі, сільськогосподарські знаряддя і музичні інструменти...

Тут широко демонструються численні вироби з металу, рогу та шкіри, виготовлені в різні епохи гуцульськими майстрами. Це, як правило, речі домашнього вжитку, прикраси до одягу, деталі кінської збруї, зброя тощо. Вони вирізняються вишуканими формами, оригінальним лаконічним декором та глибоким символічним, сакральним змістом.

Так, представлені до огляду керамічні вироби розкривають розвиток гончарства на Гуцульщині та Покутті з кінця XVII ст. і своєрідно означені як сюжетно, так і композиційно.

Художнє ткацтво – один з найпоширеніших видів народного мистецтва. Його характерними ознаками є поєднання яскравих насичених кольорів, використання дрібно-орнаментальних ремізних переплетень. Мистецтво ткацтва, вишивки, обробки шкіри чи в’язання поєднує в собі народний одяг нашого краю.

Велике зацікавлення у відвідувачів викликає колекція образів, збережених музейниками від тотального нищення радянсько-атеїстичними можновладцями. Ці мистецькі творіння наших предків сьогодні заслуговують на особливу увагу, але й потребують значної реставрації.

Окремою експозицією в новозбудованому приміщенні зберігається один з найарахаїчніших видів народного мистецтва українців – писанка. Цей мініатюрний шедевр найповніше зберіг таємничу мову символів, усистематизовану в певні орнаментальні композиції. Колекція писанок становить близько 7 тис. одиниць збереження.

Серед розмаїття високохудожніх робіт виділяються ті, які творять династії Шкрібляків і Корпанюків, Волощуків і Кахнікевичів, Ілюків і Горбових, Бахматюка і Кошака, Харінчука і Василащук, Антонюка і Гуза та ще багатьох обдарованих майстрів.
Музей сприяє науковому пізнанню, національному утвердженню, прищеплюючи високі естетичні смаки й уподобання.

За матеріалами, підготовленими В. Нагірним у рамках участі у Програмі підтримки музейних працівників 2005–2006 рр. Міжнародного фонду «Україна 3000».

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім.Й.Кобринського - одне із найстаріших сховищ декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття.

Підтвердженням цього є занесення його до Королівської Енциклопедії Великої Британії як музею світових шедеврів. Науковці установи підтримують контакти з музеями та науковими інституціями США, Канади, Австралії, Японії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Росії, Естонії, Чехії, Словаччини, Румунії та Австрії. Робота культурно-просвітницьких закладів скеровується на подальше відродження духовних цінностей, етнічних і культурних традицій краю, розкриття невідомих сторінок історії Прикарпаття та держави.

 

ДОДАТКОВІ ЛІНКИ


 
 
 
РЕКЛАМА


НАШI ПАРТНЕРИ


     


Контакт - Про проект

CARPATHIAN GUIDE 2006-2018 © All rights reserved
CARPATHIAN GUIDE